3 טיפים לעיצוב משרד קטן

דורית סלע, בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב פנים, מסבירה כיצד ניתן לעצב בקלות משרד בגודל קטן עד בינוני. כבר בהתחלה, היא ממליצה להתייעץ ולהיעזר במעצב פנים מוכר וידוע, המנוסה בעיצוב פנים של משרדים וחללים שונים. 

  1. רצפה וקירות – במשרד קטן, רצוי לבחור באריחי ריצוף גדולים ורחבים, בצבעי בהירים, שכן הם יתרמו רבות להרגשה של מרחב וגודל. 
    בנוגע לצבע הקירות, העדיפות היא לצבעים בהירים ומגוונים, כאשר ניתן לצבע קיר אחד בודד בצבע כהה יותר, או לחילופין להעיזר בחומרי חיפוי יחודיים כדוגמת בטון או אריחים מסוג אחר או תמונה גדולה ומיוחדת.
  2.  תאורה – חשוב לשים לב לתאורה הראשית שתהיה במשרד, ועל כן העדיפות היא תאורה בגוון בהיר הגורמת לתחושה שחלל המשרד גדול יותר ממה שהוא, מה גם שגוון בהיר לא מעייף את עיניי העובדים. ניתן לשלב גופי תאורה נוספים ואחרים בחלל המשרד, כמו מנורות וגופי תאורה נסתרים. חשוב לתכנן מראש את אזורי העבודה ולתת להם את מלוא כובד המשקל ,בחירה נכונה של גופי תאורה חסכוניים יעילים כלכלית ותחזוקתית.

3. ריהוט – במשרד קטן החלל מוגבל מאד, ולכן חשוב לא להפריז בריהוט שמעמיס ומקטין את החלל. מומלץ לוותר על ריהוט שאינו הכרחי כמו שידה או שולחנות קטנים. כמו בתאורה, גם כאן מומלץ לבחור בגוונים בהירים, שכן גוונים כהים מקטינים את החלל ויוצרים אווירה של “כבדות”. 

מערכות הישיבה צריכות להתאים לפי הצרכים – האם המשרד יכלול רק עובדים? או גם ספקים, לקוחות ואנשים נוספים? בנוסף, כדאי לבחור מערכות ישיבה המתאימות לבעלי מוגבלויות. 

דורית סלע ממליצה שלא לבחור בספות גדולות ורחבות שעלולות לחסום את כל החלל, ועדיף לבחור בריהוט מודולרי שניתן לקפל ולפתוח בהתאם לצורך. לאחר מכן, השמיים הם הגבול – ניתן לבחור ריהוט על פי טעם אישי, צבע אהוב ותקציב. 

כתיבת תגובה

נגישות